CSM Lugoj a câștigat Cupa României la volei feminin!

Echipa de volei feminin CSM Lugoj a câștigat Cupa României la volei feminin! Semifinalele și finala s-au disputat sâmbătă și duminică, la Pitești. În semifinale, Lugojul a învins pe CSM Volei Alba Blaj, campioana națională din acest sezon, sezon în care a fost și finalistă a Cupei CEV. Scorul a fost 3-2, astfel că echipa din orașul timișean s-a calificat în premieră în finala competiției. În finală, CSM Lugoj a câștigat cu 3-1 în fața lui CSM Târgoviște și a câștigat primul său trofeu în Cupa României.

CSM Lugoj încheie, astfel, un sezon excepțional, în care a mai câștigat un trofeu, Supercupa României, a fost finalistă a Cupei Challenge și s-a clasat pe locul 3 în primul eșalon al campionatului național, Divizia A1.