2019 cu trei trofee pentru sportul polist

În 2019, handbalul masculin alb-violet a cucerit două trofee. La seniori, SCM Politehnica a triumfat în Cupa României, iar la juniori II s-a obținut titlul național.

Un alt trofeu, tot în Cupa României, a fost câștigat de CSU Politehnica, la floretă, seniori. În aceeași competiție, tot la floretă, dar la feminin, ambele echipe ale clubului alb-violet au urcat pe podium.

CSU Politehnica a obținut și cel mai important rezultat al anului în competițiile internaționale pe echipe, locul 4 în Cupa Europei la floretă, feminin.

Fotbalul a consemnat, în Liga a II-a, un loc 10 la finalul sezonului trecut și un loc 6 în clasamentul sezonului de toamnă, iar la juniori U17 echipa a terminat pe locul 1 în prima parte a campionatului Ligii Elitelor.

Succese importante au reușit și secțiile de atletism și canotaj, în timp ce voleiul feminin se menține în divizia secundă. În cadrul CSU Politehnica s-a reînființat, după mulți ani, secția de pentatlon modern.