Poli, 4-3, după 0-3!!!

Echipa de fotbal Politehnica Timișoara a câștigat, 4-3 (la pauză 1-3), amicalul cu CSM Deva (echipă care se află tot în Liga a III-a și ocupă locul 1 în seria a 7-a), meci disputat, ieri, pe stadionul Dan Păltinișanu.

A fost o fantastică răsturnare de scor, după ce la un moment dat, în prima repriză, oaspeții conduceau cu 3-0! Marcaseră Arnăutu (în min. 14) și Ciubăncan (în min. 22 și 29). Poli a revenit prin reușitele lui D. Popa (în min. 34 și 50), Curescu (în min. 51, eurogol, șut de lângă tușa din dreapta) și Pamfile (în min. 63, direct din lovitură liberă). În min. 54, portarul polist Miklos a faultat în postura de ultim apărător, a fost eliminat (cu drept de înlocuire, conform protocolului întâlnirii), dar singurul goalkeeper din lot, Murariu, ieșise la pauză, accidentat, astfel că Miklos a continuat partida, cu acceptul antrenorului de la Deva.